Archiwum kategorii: Ogłoszenia

Laureaci XI Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Dawnej w Leżajsku

Zapraszamy do zapoznania się z listą laureatów
XI Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Dawnej w Leżajsku.

 KATEGORIA I

Uczestnik Szkoła Nauczyciel Nagroda
Mikołaj Cyprian Skolimowski ZSM nr 1 w Rzeszowie Urszula Buda I MIEJSCE
Lena Gołębiowska PSM I st. nr 3 w Warszawie Oriana Drachal-Paszkiewicz II MIEJSCE
Katarzyna Dudzińska PSM I st. nr 3 w Warszawie Oriana Drachal-Paszkiewicz WYRÓŻNIENIE
Lubomir Hojsak ZPSM w Gorlicach Krystyna Wol WYRÓŻNIENIE
Magda Niedźwiecka OSM I i II st. w Łodzi Monika Spryszyńska WYRÓŻNIENIE
Zuzanna Skręt PSM I st. w Łańcucie Jolanta Filar-Choińska WYRÓŻNIENIE
Magda Niedźwiecka OSM I i II st. w Łodzi Dorota Szyszkowska-Janiak WYRÓŻNIENIE

KATEGORIA II

Uczestnik Szkoła Nauczyciel Nagroda
Klara Roś OSM I i II st. w Lublinie Zbigniew Szela I MIEJSCE
Dominika Wróbel PSM I st. w Leżajsku Małgorzata Dzień III MIEJSCE
Piotr Sulikowski NSM  I st. w Leżajsku Grzegorz Wójcikiewicz WYRÓŻNIENIE
Michalina Jakubiec ZPSM w Bielsku-Białej Urszula Jasiecka-Bury WYRÓŻNIENIE
Julia Kłak ZPSM w Jarosławiu Małgorzata Podolec WYRÓŻNIENIE
Malina Chojnowska PSM I st. nr 3 w Warszawie Oriana Drachal-Paszkiewicz WYRÓŻNIENIE

KATEGORIA III

Uczestnik Szkoła Nauczyciel Nagroda
Barbara Skora PSM I i II st. w Gliwicach Magdalena Spytek-Stankiewicz I MIEJSCE
Aleksandra Kaim SM I i II st. w Krakowie Katarzyna Słota-Marciniec I MIEJSCE
Maria Kozimor PSM II st. w Sanoku Iwona Bodziak I MIEJSCE
Kaja Morawiec ZPSM w Katowicach Karolina Jesionek II MIEJSCE
Dominik Glazar ZSM w Krośnie Jarosław Sereda II MIEJSCE
Alina Spyrka ZPSM w Katowicach Karolina Jesionek II MIEJSCE
Paulina Gibas ZPSM w Bielsku-Białej Urszula Mizia II MIEJSCE
Sylwia Sulikowska NSM  II st. w Leżajsku Małgorzata Staszewska-Janik III MIEJSCE
Szymon Lizak ZSM w Krośnie Jarosław Sereda III MIEJSCE
Zofia Michałowicz PSM I i II st. w Zduńskiej Woli Ewa Wlazło III MIEJSCE
Jakub Litarowicz ZSM w Krośnie Jarosław Sereda III MIEJSCE
Justyna Galica SM I i II st. w Krakowie Katarzyna Słota-Marciniec WYRÓŻNIENIE
Julia Byrska ZPSM w Katowicach Justyna Młynarczyk WYRÓŻNIENIE
Emilia Leśniak PrSM II st. w Jaśle Jan Rysz WYRÓŻNIENIE
Paulina Łaciak ZPSM w Katowicach Małgorzata Komorowska WYRÓŻNIENIE
Maja Mazur POSM II st. w Krakowie Antoni Cofalik WYRÓŻNIENIE
Jadwiga Marek POSM I i II st. w Bytomiu Aleksandra Gajecka-Antosiewicz WYRÓŻNIENIE
Michał Rąpała ZSM w Krośnie Maria Skrabalak WYRÓŻNIENIE
Marek Pikuła PSM I i II st. w Gliwicach Joanna Wojnowska WYRÓŻNIENIE
Ewa Stachyra PSM I i II st. w Gliwicach Magdalena Spytek-Stankiewicz WYRÓŻNIENIE
Mateusz Sklorz POSM I i II st. w Bytomiu Hanna Balcerzak WYRÓŻNIENIE

KATEGORIA IV

  • brak

KATEGORIA V

Uczestnik Szkoła Nauczyciel Nagroda
Duet: Maria Kozimor, Zuzanna Kopiec PSM II st. w Sanoku Iwona Bodziak I MIEJSCE
Duet: Kaja Morawiec, Filip Szostek ZPSM w Katowicach Karolina Jesionek I MIEJSCE
Duet: Laura Adamczyk, Barbara Skora PSM I i II st. w Gliwicach Magdalena Spytek-Stankiewicz I MIEJSCE
Zespół wokalno-instrumentalny SM I i II st. w Krakowie Joanna Stawarska II MIEJSCE
Zespół Instrumentów Historycznych: Kaja Morawiec, Filip Szostek, Julia Byrska ZPSM w Katowicach Justyna Młynarczyk II MIEJSCE
Trio: Maja Łagowska, Martyna Zypser, Paulina Gibas ZPSM w Bielsku-Białej Urszula Jasiecka-Bury II MIEJSCE
Les enfants tres contents – zespół wokalny PSM I i II st. w Gliwicach Magdalena Spytek-Stankiewicz III MIEJSCE
Trio: Maja Łagowska, Anna Szuta, Paulina Gibas ZPSM w Bielsku-Białej Urszula Jasiecka-Bury III MIEJSCE
Chór Reprezentacyjny Szkół Muzycznych w Leżajsku NSM  I i II st. w Leżajsku
PSM I st. w Leżajsku
Iwona Ćwikła WYRÓŻNIENIE
Zespół wokalny SM I i II st. w Krakowie Joanna Stawarska WYRÓŻNIENIE
Duet lutniowy: Żaneta Kotarba, Julita Wrońska SM I i II st. w Krakowie Anna Wiktoria Swoboda WYRÓŻNIENIE

Zapraszamy na XI Ogólnopolski Festiwal Muzyki Dawnej

Uprzejmie informujemy, że w dniach 21-22 maja 2018 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Leżajsku, Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku i Muzeum Ziemi Leżajskiej przy Starostwie Powiatowym odbędzie się XI Ogólnopolski Festiwal Muzyki Dawnej w Leżajsku pod hasłem „Z muzyką poprzez wieki – od renesansu do klasycyzmu”.

Organizatorami przedsięwzięcia są:

  • Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Leżajsku
  • Towarzystwo Promocji Kultury Muzycznej w Leżajsku
  • Fundacja Wspierania Edukacji Artystycznej w Sokołowie Małopolskim
  • Podkarpacki Zespół Niepaństwowych Szkół Muzycznych

Festiwal skierowany jest do uczniów szkół muzycznych I i II stopnia. W części konkursowej mogą wziąć udział soliści i zespoły prezentujące repertuar obejmujący okres od renesansu do klasycyzmu włącznie (z wyłączeniem twórczości L. van Beethovena). W ramach imprez towarzyszących przewidujemy warsztaty, wystawy i koncerty. W imprezach towarzyszących odbywających się w ramach festiwalu wszyscy uczestnicy będą mogli brać udział nieodpłatnie.

Serdecznie zapraszamy miłośników muzyki dawnej do czynnego uczestnictwa. Zgłoszenia można już wysyłać pocztą elektroniczną – wzory do pobrania poniżej.

Do pobrania:

UWAGA – ZMIANA REGULAMINU W ZAKRESIE FORMY I TERMINÓW ZGŁOSZEŃ NA FESTIWAL

Zapraszamy na X Jubileuszowy Festiwal Muzyki Dawnej

Uprzejmie informujemy, że w dniach 17-19 maja 2017 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Leżajsku, Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku i Muzeum Ziemi Leżajskiej przy Starostwie Powiatowym odbędzie się X Jubileuszowy Ogólnopolski Festiwal Muzyki Dawnej w Leżajsku.

Organizatorami przedsięwzięcia są:

  • Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Leżajsku
  • Towarzystwo Promocji Kultury Muzycznej w Leżajsku
  • Fundacja Wspierania Edukacji Artystycznej w Sokołowie Małopolskim
  • Podkarpacki Zespół Niepaństwowych Szkół Muzycznych

Festiwal skierowany jest do uczniów szkół muzycznych I i II stopnia. W części konkursowej mogą wziąć udział soliści i zespoły prezentujące repertuar obejmujący okres od renesansu do klasycyzmu włącznie (z wyłączeniem twórczości L. van Beethovena). W ramach imprez towarzyszących przewidujemy warsztaty, wystawy i koncerty. W imprezach towarzyszących odbywających się w ramach festiwalu wszyscy uczestnicy będą mogli brać udział nieodpłatnie.

Pracom komisji konkursowej będzie przewodniczyła wybitna skrzypaczka dr hab. Agata Sapiecha – wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. W ramach imprez towarzyszących poprowadzi warsztaty dla uczniów i nauczycieli – szczególnie polecane w tym roku dla sekcji skrzypiec.

Serdecznie zapraszamy miłośników muzyki dawnej do czynnego uczestnictwa.

Do pobrania:

Laureaci IX Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Dawnej – Leżajsk 2016

Kategoria I

Uczestnik Szkoła Nagroda
Michalina Jakubiec Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku Białej I MIEJSCE
Dominika Wróbel Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Leżajsku I MIEJSCE
Anna Szymkowicz Szkoła Muzyczna I st. w Błażowej II MIEJSCE
Paulina Zygmunt Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Leżajsku III MIEJSCE
Jakub Smycz Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Przeworsku III MIEJSCE
Hanna Kołodziej Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Kolbuszowej WYRÓŻNIENIE
Piotr Sulikowski Niepaństwowa Szkoła Muzyczna I st. w Leżajsku WYRÓŻNIENIE
Mateusz Mazur Zespół Szkół Muzycznych w Krośnie WYRÓŻNIENIE
Agata Bomik Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku Białej WYRÓŻNIENIE
Aneta Przeszło Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Leżajsku WYRÓŻNIENIE
Magdalena Barszczak Szkoła Muzyczna I st. w Kamieniu WYRÓŻNIENIE
Jan Rusek Społeczna Publiczna Szkoła Muzyczna I st. w Tymbarku WYRÓŻNIENIE

 

Kategoria II

Uczestnik Szkoła Nagroda
Izabela Dobrowolska Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Jarosławiu I MIEJSCE
Wojciech Sawicki Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Suwałkach II MIEJSCE
Elżbieta Sapiecha Państwowa Szkoła Muzyczna I st. nr 3 w Warszawie III MIEJSCE
Oliwia Starzec Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Kolbuszowej WYRÓŻNIENIE
Kacper Malinowski Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. w Łodzi WYRÓŻNIENIE
Michał Rąpała Zespół Szkół Muzycznych w Krośnie WYRÓŻNIENIE
Adam Nahajowski Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. w Łodzi WYRÓŻNIENIE
Karol Węgrzyn Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Kolbuszowej WYRÓŻNIENIE
Bogumiła Kutacha Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Kolbuszowej WYRÓŻNIENIE
Dawid Kopp Szkoła Muzyczna I st. w Czasławiu WYRÓŻNIENIE
Magdalena Małka Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Jarosławiu WYRÓŻNIENIE
Karol Wolski Zespół Szkół Muzycznych nr 2 w Rzeszowie WYRÓŻNIENIE
Bartłomiej Połeć Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Przeworsku WYRÓŻNIENIE
Martyna Kędroń Społeczna Publiczna Szkoła Muzyczna I st. w Tymbarku WYRÓŻNIENIE

 

Kategoria III

Uczestnik Szkoła Nagroda
Marta Gawlas Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku Białej I MIEJSCE
Anna Toporkiewicz Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. w Łodzi I MIEJSCE
Beniamin Kosior Zespół Szkół Muzycznych w Krośnie II MIEJSCE
Antonina Cierpioł Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku Białej II MIEJSCE
Aleksandra Augustyn Państwowa Szkoła Muzyczna II st.
im. W. Żeleńskiego w Krakowie
III MIEJSCE
Sylwia Barcikowska Szkoła Muzyczna II st. Łańcuckiego Towarzystwa Muzycznego III MIEJSCE
Victoria Lerche Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. w Bytomiu III MIEJSCE
Dominik Glazar Zespół Szkół Muzycznych w Krośnie WYRÓŻNIENIE
Barbara Żelazko Zespół Szkół Muzycznych nr 2 w Rzeszowie WYRÓŻNIENIE
Marta Pindór Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku Białej WYRÓŻNIENIE
Joanna Morawska Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku Białej WYRÓŻNIENIE
Halina Żmij ZPSM Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st.
w Katowicach
WYRÓŻNIENIE
Kacper Staniak Zespół Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie WYRÓŻNIENIE

 

Kategoria IV

Uczestnik Szkoła Nagroda
Trio: Izabela Dobrowolska, Kornelia Niedźwiedź, Mateusz Czop Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Jarosławiu I MIEJSCE
Zespół Muzyki Dawnej Il Mattino Państwowa Szkoła Muzyczna I st. nr 3 w Warszawie II MIEJSCE
Kameralna Orkiestra Smyczkowa PSM I st. nr 3 w Warszawie Państwowa Szkoła Muzyczna I st. nr 3 w Warszawie III MIEJSCE
Zespół Capriccio Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Sanoku WYRÓŻNIENIE
Duet harfistów: Adam Nahajowski, Kacper Malinowski Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. w Łodzi WYRÓŻNIENIE
Duet gitarowy: Dominika Serafin, Jakub Sochacki Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Kolbuszowej WYRÓŻNIENIE
Zespół Fletów Prostych Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Przeworsku WYRÓŻNIENIE

 

Kategoria V

Uczestnik Szkoła Nagroda
FELICE GUITAR QUARTET Szkoła Muzyczna II st. Towarzystwa Muzycznego
w Jarosławiu
I MIEJSCE
A-O Duo: Oliwia Meiser, Anna Chłód Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. w Bytomiu II MIEJSCE
Zespół Wokalno-Instrumentalny Szkoła Muzyczna I i II st. im. B. Rutkowskiego w Krakowie III MIEJSCE
Chór Animato Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Sanoku WYRÓŻNIENIE
Duet: Kamila Dutkowska, Monika Suder Szkoła Muzyczna I i II st. im. B. Rutkowskiego w Krakowie WYRÓŻNIENIE
Trio: Marta Gawlas, Lena Mucha, Joanna Morawska Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku Białej WYRÓŻNIENIE
Zespół Muzyki Dawnej Basso Continuo: Joanna Kwiecień, Aleksandra Pyszczek, Julia Niewola, Michał Danielewicz Zespół Szkół Muzycznych w Radomiu WYRÓŻNIENIE
Double et triple ensemble: Anna Słowik, Natalia Skręt, Victoria Lerche Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. w Bytomiu WYRÓŻNIENIE
Trio: Artur Nycz, Aleksandra Stolarek, Marta Pindór Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku Białej WYRÓŻNIENIE
Violin & Cello – duet: Katarzyna Bryniczka, Adrianna Derebas Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Nowym Targu WYRÓŻNIENIE
Duet wokalny: Sylwia Ziętara, Barbara Kołacz Szkoła Muzyczna I i II st. im. B. Rutkowskiego w Krakowie WYRÓŻNIENIE
Chór Reprezentacyjny Szkół Muzycznych w Leżajsku NSM I i II st. i PSM I st. w Leżajsku WYRÓŻNIENIE
Zespół Muzyki Dawnej LEGGIERO Zespół Szkół Muzycznych I i II st. w Rudzie Śląskiej WYRÓŻNIENIE

 

Nagrody GRAND PRIX

Uczestnik Szkoła Nagroda
Marta Gawlas Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku Białej GRAND PRIX
DLA SOLISTY
FELICE GUITAR QUARTET Szkoła Muzyczna II st. Towarzystwa Muzycznego w Jarosławiu GRAND PRIX
DLA ZESPOŁU

Leżajsk – 19.05.2016

Zapraszamy na IX Ogólnopolski Festiwal Muzyki Dawnej

UWAGA – zmiana terminu na 18 – 20 maja 2016 roku.

Szanowni Państwo
Dyrektorzy i Nauczyciele
szkół muzycznych I i II stopnia

Z przyjemnością informujemy, że w dniach 18 – 20 maja 2016 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Leżajsku, Muzeum Ziemi Leżajskiej przy Starostwie Powiatowym w Leżajsku i Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku odbędzie się IX Ogólnopolski Festiwal Muzyki Dawnej w Leżajsku.

Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów szkół muzycznych I i II stopnia. W części konkursowej mogą wziąć udział soliści i zespoły prezentujące repertuar obejmujący okres od renesansu do klasycyzmu (z wyłączeniem twórczości L. van Beethovena). W ramach imprez towarzyszących przewidujemy warsztaty, wystawy i koncerty. W imprezach towarzyszących odbywających się w ramach festiwalu wszyscy uczestnicy będą mogli brać udział nieodpłatnie.

Jurorami IX edycji festiwalu będą: dr hab. Ewa Mrowca – Akademia Muzyczna w Łodzi i Akademia Muzyczna w Krakowie, dr hab. Marek Stefański – Akademia Muzyczna w Krakowie i mgr Jarosław Sereda – Zespół Szkół Muzycznych w Krośnie. Po raz pierwszy oceny jurorów będą uwzględniały podział na instrumenty współczesne i instrumenty historyczne. Czytaj dalej