Zapraszamy na IX Ogólnopolski Festiwal Muzyki Dawnej

UWAGA – zmiana terminu na 18 – 20 maja 2016 roku.

Szanowni Państwo
Dyrektorzy i Nauczyciele
szkół muzycznych I i II stopnia

Z przyjemnością informujemy, że w dniach 18 – 20 maja 2016 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Leżajsku, Muzeum Ziemi Leżajskiej przy Starostwie Powiatowym w Leżajsku i Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku odbędzie się IX Ogólnopolski Festiwal Muzyki Dawnej w Leżajsku.

Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów szkół muzycznych I i II stopnia. W części konkursowej mogą wziąć udział soliści i zespoły prezentujące repertuar obejmujący okres od renesansu do klasycyzmu (z wyłączeniem twórczości L. van Beethovena). W ramach imprez towarzyszących przewidujemy warsztaty, wystawy i koncerty. W imprezach towarzyszących odbywających się w ramach festiwalu wszyscy uczestnicy będą mogli brać udział nieodpłatnie.

Jurorami IX edycji festiwalu będą: dr hab. Ewa Mrowca – Akademia Muzyczna w Łodzi i Akademia Muzyczna w Krakowie, dr hab. Marek Stefański – Akademia Muzyczna w Krakowie i mgr Jarosław Sereda – Zespół Szkół Muzycznych w Krośnie. Po raz pierwszy oceny jurorów będą uwzględniały podział na instrumenty współczesne i instrumenty historyczne.

Gościem specjalnym ósmej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Dawnej będzie wybitna specjalistka w zakresie muzyki dawnej – dr hab. Ewa Mrowca. Pani Ewa Mrowca pracuje na stanowisku adiunkta w Akademii Muzycznej w Łodzi, oraz w Akademii Muzycznej w Krakowie.
Z wyróżnieniem ukończyła studia w Krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Elżbiety Stefańskiej. Jest absolwentką Guildhall School of Music&Drama w Londynie w klasie Nicholasa Parle oraz Schola Cantorum Basiliensis w Bazylei w klasie Jörga Andreasa Böttichera. Została wyróżniona w 2003 roku w VI Konkursie Klawesynowym im. J. Broadwooda w Londynie, organizowanym na historycznych instrumentach. W 1999 roku uzyskała Diploma di Merito Accademii Musicale Chigiana w Sienie. Jest laureatką nagrody Łódzkie Eureka 2012. Stypendystka Ministerstwa Kultury, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Accademia Musicale Chigiana, Rządu Szwajcarii, oraz Guildhall School of Music&Drama. Swoje umiejętności wzbogacała na kursach mistrzowskich prowadzonych przez Kennetha Gilberta, Christopha Rousseta, Elisabeth Joyé, oraz Jespera Christensena. Ze szczególną pasją poświęca się wykonawstwu muzyki na instrumentach oryginalnych, a także historycznej realizacji basso continuo. Jej działalnosc koncertowa obejmuje recitale solowe, oraz występy z zespołami muzyki dawnej. Koncertuje w Polsce, Francji, Niemczech oraz USA.

Regulamin i karty zgłoszenia uczestników dostępne są na stronie: http://festiwal.muzyczna.com.pl/regulamin

Serdecznie zapraszamy.