Laureaci XI Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Dawnej w Leżajsku

Zapraszamy do zapoznania się z listą laureatów
XI Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Dawnej w Leżajsku.

 KATEGORIA I

Uczestnik Szkoła Nauczyciel Nagroda
Mikołaj Cyprian Skolimowski ZSM nr 1 w Rzeszowie Urszula Buda I MIEJSCE
Lena Gołębiowska PSM I st. nr 3 w Warszawie Oriana Drachal-Paszkiewicz II MIEJSCE
Katarzyna Dudzińska PSM I st. nr 3 w Warszawie Oriana Drachal-Paszkiewicz WYRÓŻNIENIE
Lubomir Hojsak ZPSM w Gorlicach Krystyna Wol WYRÓŻNIENIE
Magda Niedźwiecka OSM I i II st. w Łodzi Monika Spryszyńska WYRÓŻNIENIE
Zuzanna Skręt PSM I st. w Łańcucie Jolanta Filar-Choińska WYRÓŻNIENIE
Magda Niedźwiecka OSM I i II st. w Łodzi Dorota Szyszkowska-Janiak WYRÓŻNIENIE

KATEGORIA II

Uczestnik Szkoła Nauczyciel Nagroda
Klara Roś OSM I i II st. w Lublinie Zbigniew Szela I MIEJSCE
Dominika Wróbel PSM I st. w Leżajsku Małgorzata Dzień III MIEJSCE
Piotr Sulikowski NSM  I st. w Leżajsku Grzegorz Wójcikiewicz WYRÓŻNIENIE
Michalina Jakubiec ZPSM w Bielsku-Białej Urszula Jasiecka-Bury WYRÓŻNIENIE
Julia Kłak ZPSM w Jarosławiu Małgorzata Podolec WYRÓŻNIENIE
Malina Chojnowska PSM I st. nr 3 w Warszawie Oriana Drachal-Paszkiewicz WYRÓŻNIENIE

KATEGORIA III

Uczestnik Szkoła Nauczyciel Nagroda
Barbara Skora PSM I i II st. w Gliwicach Magdalena Spytek-Stankiewicz I MIEJSCE
Aleksandra Kaim SM I i II st. w Krakowie Katarzyna Słota-Marciniec I MIEJSCE
Maria Kozimor PSM II st. w Sanoku Iwona Bodziak I MIEJSCE
Kaja Morawiec ZPSM w Katowicach Karolina Jesionek II MIEJSCE
Dominik Glazar ZSM w Krośnie Jarosław Sereda II MIEJSCE
Alina Spyrka ZPSM w Katowicach Karolina Jesionek II MIEJSCE
Paulina Gibas ZPSM w Bielsku-Białej Urszula Mizia II MIEJSCE
Sylwia Sulikowska NSM  II st. w Leżajsku Małgorzata Staszewska-Janik III MIEJSCE
Szymon Lizak ZSM w Krośnie Jarosław Sereda III MIEJSCE
Zofia Michałowicz PSM I i II st. w Zduńskiej Woli Ewa Wlazło III MIEJSCE
Jakub Litarowicz ZSM w Krośnie Jarosław Sereda III MIEJSCE
Justyna Galica SM I i II st. w Krakowie Katarzyna Słota-Marciniec WYRÓŻNIENIE
Julia Byrska ZPSM w Katowicach Justyna Młynarczyk WYRÓŻNIENIE
Emilia Leśniak PrSM II st. w Jaśle Jan Rysz WYRÓŻNIENIE
Paulina Łaciak ZPSM w Katowicach Małgorzata Komorowska WYRÓŻNIENIE
Maja Mazur POSM II st. w Krakowie Antoni Cofalik WYRÓŻNIENIE
Jadwiga Marek POSM I i II st. w Bytomiu Aleksandra Gajecka-Antosiewicz WYRÓŻNIENIE
Michał Rąpała ZSM w Krośnie Maria Skrabalak WYRÓŻNIENIE
Marek Pikuła PSM I i II st. w Gliwicach Joanna Wojnowska WYRÓŻNIENIE
Ewa Stachyra PSM I i II st. w Gliwicach Magdalena Spytek-Stankiewicz WYRÓŻNIENIE
Mateusz Sklorz POSM I i II st. w Bytomiu Hanna Balcerzak WYRÓŻNIENIE

KATEGORIA IV

  • brak

KATEGORIA V

Uczestnik Szkoła Nauczyciel Nagroda
Duet: Maria Kozimor, Zuzanna Kopiec PSM II st. w Sanoku Iwona Bodziak I MIEJSCE
Duet: Kaja Morawiec, Filip Szostek ZPSM w Katowicach Karolina Jesionek I MIEJSCE
Duet: Laura Adamczyk, Barbara Skora PSM I i II st. w Gliwicach Magdalena Spytek-Stankiewicz I MIEJSCE
Zespół wokalno-instrumentalny SM I i II st. w Krakowie Joanna Stawarska II MIEJSCE
Zespół Instrumentów Historycznych: Kaja Morawiec, Filip Szostek, Julia Byrska ZPSM w Katowicach Justyna Młynarczyk II MIEJSCE
Trio: Maja Łagowska, Martyna Zypser, Paulina Gibas ZPSM w Bielsku-Białej Urszula Jasiecka-Bury II MIEJSCE
Les enfants tres contents – zespół wokalny PSM I i II st. w Gliwicach Magdalena Spytek-Stankiewicz III MIEJSCE
Trio: Maja Łagowska, Anna Szuta, Paulina Gibas ZPSM w Bielsku-Białej Urszula Jasiecka-Bury III MIEJSCE
Chór Reprezentacyjny Szkół Muzycznych w Leżajsku NSM  I i II st. w Leżajsku
PSM I st. w Leżajsku
Iwona Ćwikła WYRÓŻNIENIE
Zespół wokalny SM I i II st. w Krakowie Joanna Stawarska WYRÓŻNIENIE
Duet lutniowy: Żaneta Kotarba, Julita Wrońska SM I i II st. w Krakowie Anna Wiktoria Swoboda WYRÓŻNIENIE

Laureaci I dnia przesłuchań – XI OFMD w Leżajsku

Lista laureatów I dnia przesłuchań XI Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Dawnej w Leżajsku – 21.05.2018

Uczestnik Kategoria Szkoła Nagroda
Mikołaj Cyprian Skolimowski I Zespół Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie I MIEJSCE
Lena Gołębiowska I Państwowa Szkoła Muzyczna I st. nr 3 w Warszawie II MIEJSCE
Zuzanna Skręt I Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Łańcucie WYRÓŻNIENIE
Lubomir Hojsak I Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach WYRÓŻNIENIE
Katarzyna Dudzińska I Państwowa Szkoła Muzyczna I st. nr 3 w Warszawie WYRÓŻNIENIE
Klara Roś II Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. w Lublinie I MIEJSCE
Dominika Wróbel II Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Leżajsku III MIEJSCE
Piotr Sulikowski II Niepaństwowa Szkoła Muzyczna I st. w Leżajsku WYRÓŻNIENIE
Julia Kłak II Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu WYRÓŻNIENIE
Malina Chojnowska II Państwowa Szkoła Muzyczna I st. nr 3 w Warszawie WYRÓŻNIENIE
Aleksandra Kaim III Szkoła Muzyczna I i II st. w Krakowie I MIEJSCE
Dominik Glazar III Zespół Szkół Muzycznych w Krośnie II MIEJSCE
Sylwia Sulikowska III Niepaństwowa Szkoła Muzyczna II st. w Leżajsku III MIEJSCE
Szymon Lizak III Zespół Szkół Muzycznych w Krośnie III MIEJSCE
Jakub Litarowicz III Zespół Szkół Muzycznych w Krośnie III MIEJSCE
Emilia Leśniak III Prywatna Szkoła Muzyczna II st. w Jaśle WYRÓŻNIENIE
Justyna Galica III Szkoła Muzyczna I i II st. w Krakowie WYRÓŻNIENIE
Michał Rąpała III Zespół Szkół Muzycznych w Krośnie WYRÓŻNIENIE
Zespół wokalno-instrumentalny V Szkoła Muzyczna I i II st. w Krakowie II MIEJSCE
Chór Reprezentacyjny Szkół Muzycznych w Leżajsku V Niepaństwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Leżajsku
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Leżajsku
WYRÓŻNIENIE
Zespół wokalny V Szkoła Muzyczna I i II st. w Krakowie WYRÓŻNIENIE
Duet lutniowy: Żaneta Kotarba, Julita Wrońska V Szkoła Muzyczna I i II st. w Krakowie WYRÓŻNIENIE

Zapraszamy na XI Ogólnopolski Festiwal Muzyki Dawnej

Uprzejmie informujemy, że w dniach 21-22 maja 2018 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Leżajsku, Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku i Muzeum Ziemi Leżajskiej przy Starostwie Powiatowym odbędzie się XI Ogólnopolski Festiwal Muzyki Dawnej w Leżajsku pod hasłem „Z muzyką poprzez wieki – od renesansu do klasycyzmu”.

Organizatorami przedsięwzięcia są:

  • Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Leżajsku
  • Towarzystwo Promocji Kultury Muzycznej w Leżajsku
  • Fundacja Wspierania Edukacji Artystycznej w Sokołowie Małopolskim
  • Podkarpacki Zespół Niepaństwowych Szkół Muzycznych

Festiwal skierowany jest do uczniów szkół muzycznych I i II stopnia. W części konkursowej mogą wziąć udział soliści i zespoły prezentujące repertuar obejmujący okres od renesansu do klasycyzmu włącznie (z wyłączeniem twórczości L. van Beethovena). W ramach imprez towarzyszących przewidujemy warsztaty, wystawy i koncerty. W imprezach towarzyszących odbywających się w ramach festiwalu wszyscy uczestnicy będą mogli brać udział nieodpłatnie.

Serdecznie zapraszamy miłośników muzyki dawnej do czynnego uczestnictwa. Zgłoszenia można już wysyłać pocztą elektroniczną – wzory do pobrania poniżej.

Do pobrania:

UWAGA – ZMIANA REGULAMINU W ZAKRESIE FORMY I TERMINÓW ZGŁOSZEŃ NA FESTIWAL

Sprawozdanie z X Jubileuszowego Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Dawnej w Leżajsku

Sprawozdanie z X Jubileuszowego Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Dawnej w Leżajsku

W dniach 17 i 18 maja 2017 roku odbył się X Jubileuszowy Ogólnopolski Festiwal Muzyki Dawnej w Leżajsku. Przedsięwzięcie odbyło się w salach koncertowych Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Leżajsku, Sali koncertowej Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku i Sali konferencyjnej Muzeum Ziemi Leżajskiej. Wzięło w nim udział 200 uczniów ze szkół muzycznych pierwszego i drugiego stopnia praktycznie z całej Polski. Czytaj dalej

Fotokronika (dzień II) – X Jubileuszowy Ogólnopolski Festiwal Muzyki Dawnej w Leżajsku

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z X Jubileuszowego Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Dawnej w Leżajsku. Festiwal odbywał się w dnia 17 i 18 maja 2017 roku w salach koncertowych: Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Leżajsku, Muzeum Ziemi Leżajskiej i Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku.

Foto: Joanna Wójcikiewicz

Zdjęcia – II dzień (18.05.2017): Czytaj dalej

Fotokronika (dzień I) – X Jubileuszowy Ogólnopolski Festiwal Muzyki Dawnej w Leżajsku

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z X Jubileuszowego Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Dawnej w Leżajsku. Festiwal odbywał się w dnia 17 i 18 maja 2017 roku w salach koncertowych: Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Leżajsku, Muzeum Ziemi Leżajskiej i Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku.

Foto: Joanna Wójcikiewicz

Zdjęcia – I dzień (17.05.2017): Czytaj dalej

Laureaci X Jubileuszowego Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Dawnej w Leżajsku

Lista laureatów X Jubileuszowego Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Dawnej w Leżajsku

Kategoria I

Uczestnik Nauczyciel Szkoła Nagroda
Piotr Sulikowski Grzegorz Wójcikiewicz NSM I st. w Leżajsku I MIEJSCE
Awaz Lila Szczepańska Orest Bryliński SM I st. w Domosławicach II MIEJSCE
Beata Rudzińska Grzegorz Wójcikiewicz PSM I st. w Leżajsku III MIEJSCE
Jagoda Papkoj Urszula Jasiecka-Bury ZPSM w Bielsku-Białej III MIEJSCE
Michalina Jakubiec Urszula Jasiecka-Bury ZPSM w Bielsku-Białej WYRÓŻNIENIE

Kategoria II

Uczestnik Nauczyciel Szkoła Nagroda
Dominika Wróbel Małgorzata Dzień PSM I st. w Leżajsku I MIEJSCE
Aneta Przeszło Aleksander Koziński PSM I st. w Leżajsku WYRÓŻNIENIE
Michał Rąpała Maria Skrabalak ZSM w Krośnie WYRÓŻNIENIE

Kategoria III

Uczestnik Nauczyciel Szkoła Nagroda
Maciej Reizer Paweł Nowak ZSM nr 1 w Rzeszowie I MIEJSCE
Jonasz Giemza Jolanta Filar Choinska SM II st. w Łańcucie (ŁTM) I MIEJSCE
Oliwia Szczecina Bogumiła Ścigała OSM I i II st. w Bytomiu I MIEJSCE
Kaja Morawiec Małgorzata Komorowska ZPSM POSM II st. w Katowicach I MIEJSCE
Adam Wrazidło Sabina Olbrich-Szafraniec PSM I i II st. w Gliwicach I MIEJSCE
Justyna Marczak Magdalena Kling – Fender OSM I i II st. w Łodzi I MIEJSCE
Sylwia Barcikowska Robert Naściszewski SM II st. w Łańcucie (ŁTM) II MIEJSCE
Kacper Staniak Urszula Buda ZSM nr 1 w Rzeszowie II MIEJSCE
Victoria Lerche Hanna Balcerzak OSM I i II st. w Bytomiu II MIEJSCE
Artur Pudło Wojciech Kuś SM II st. w Łańcucie (ŁTM) III MIEJSCE
Gabriela Graboń Robert Naściszewski PSM I i II st. w Sanoku III MIEJSCE
Aleksandra Augustyn Agnieszka Kaczmarek PSM II st. w Krakowie WYRÓŻNIENIE
Pola Zielańska Sabina Olbrich-Szafraniec PSM I i II st. w Gliwicach WYRÓŻNIENIE
Marta Gawlas Magdalena Kania ZPSM w Bielsku-Białej WYRÓŻNIENIE
Tymon Janusiewicz Sebastian Sojka ZPSM w Bielsku-Białej WYRÓŻNIENIE

Kategoria IV

Uczestnik Nauczyciel Szkoła Nagroda
Chór żeński Animato Monika Brewczak PSM I i II st. w Sanoku I MIEJSCE
Septet ” Sforzato” Halina Waszkiewicz-Rosiek SPSM I st. w Tymbarku WYRÓŻNIENIE

Kategoria V

Uczestnik Nauczyciel Szkoła Nagroda
Zespół Muzyki Dawnej Basso Continuo Ewa Gęga – Osowska, Karolina Zych ZSM w Radomiu I MIEJSCE
Chór Reprezentacyjny Szkół Muzycznych w Leżajsku Iwona Ćwikła PSM I st. w Leżajsku, NSM II st. w Leżajsku II MIEJSCE
Zespół Muzyki Dawnej „Leggiero” Malgorzata Kaniowksa, Sabina Olbrich-Szafraniec, Magdalena Bąk PSM I i II st. w Gliwicach
ZSM I i II st. w Rudzie Śląskiej
III MIEJSCE
Zespół Instrumentów Historycznych Justyna Młynarczyk ZPSM POSM II st. w Katowicach WYRÓŻNIENIE

Nagrody GRAND PRIX

Uczestnik Nauczyciel Szkoła Nagroda
Michalina Barcikowska Karolina Jesionek ZPSM POSM II st. w Katowicach GRAND PRIX DLA SOLISTY
Salvavidas Karolina Jesionek ZPSM POSM II st. w Katowicach GRAND PRIX DLA ZESPOŁU