Ogólnopolski Festiwal Muzyki Dawnej w Leżajsku

Sylwetki Jurorów XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Dawnej w Leżajsku

Dofinansowano z budżetu Województwa Podkarpackiego

  • Marek Stefański – organista, pedagog. W latach 1989-1994 studiował w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie organów prof. Joachima Grubicha. W latach 1996-2007 pełnił obowiązki organisty Bazyliki Mariackiej w Krakowie. Od 1999 roku jest pracownikiem Katedry Organów Akademii Muzycznej w Krakowie. Przewodniczący Jury.
  • Beata Kraska-Kosiara – sopran, absolwentka Akademii Muzycznej wydziału Wokalno – Aktorskiego w Krakowie oraz Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Koncertująca artystka Teatru Muzycznego „Arte Creatura”. Współpracuje z Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej, zespołem „Cracow Singers”, Chórem Polskiego Radia oraz Podkarpackim Kwartetem Fortepianowym „Team for voices”. Od sezonu artystycznego 2021/2022 artystka Filharmonii Krakowskiej.
  • Grzegorz Wziątka – gitarzysta, pedagog, konsultant Centrum Edukacji Artystycznej. Prowadzi klasę gitary w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Stalowej Woli i w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Leżajsku.
  • Jerzy Michał Wardęski – absolwent Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie klawesynu prof. Urszuli Bartkiewicz i dr Doroty Zimnej. Realizuje koncerty i projekty popularyzujące polską twórczość. Koncertuje w Polsce i za granicą.