Ogólnopolski Festiwal Muzyki Dawnej w Leżajsku

Grzegorz Wziątka – gitarzysta, pedagog, konsultant Centrum Edukacji Artystycznej.

Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie na dwóch kierunkach – Instrumentalistyka w klasie gitary prof. Janusza Sochackiego oraz Edukacja Artystyczna w zakresie prowadzenia zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych u prof. dr Jerzego Kurcza.

Jego uczniowie odnoszą sukcesy w grze solowej i zespołowej na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Wielokrotnie otrzymał dyplomy Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie za wyróżniające przygotowanie uczniów do Przesłuchań Ogólnopolskich i Regionalnych (2009, 2011, 2013, 2015 i 2017 r.) Został także uhonorowany odznaką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ,,Zasłużony dla Kultury Polskiej” oraz trzykrotnie Nagrodą Indywidualną Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej. Powoływany jest przez CEA do dokonywania oceny uczestników Przesłuchań CEA.

Zapraszany jest do prowadzenia warsztatów, lekcji mistrzowskich i zajęć orkiestry gitarowej. Jest nauczycielem w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Stalowej Woli oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Leżajsku.