Ogólnopolski Festiwal Muzyki Dawnej w Leżajsku

Zapraszamy na XIV Ogólnopolski Festiwal Muzyki Dawnej w Leżajsku

Uprzejmie informujemy o rozpoczęciu przyjmowania zgłoszeń na kolejny już XIV Ogólnopolski Festiwal Muzyki Dawnej w Leżajsku – 2020/2021 (online).

Festiwal skierowany jest do uczniów szkół muzycznych I i II stopnia. W części konkursowej mogą wziąć udział soliści z dowolnych sekcji instrumentalnych, duety i zespoły prezentujące repertuar obejmujący okres od renesansu do klasycyzmu włącznie (z wyłączeniem twórczości L. van Beethovena). Jako nowość – dla najmłodszych uczestników z kategorii pierwszej – pojawiła się możliwość dowolnego kształtowania repertuaru konkursowego z uwzględnieniem tylko jednego utworu obejmującego wskazany okres.

W poprzednich latach Festiwal odbywał się w salach koncertowych Muzeum Ziemi Leżajskiej, Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku i Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Leżajsku. Mamy jednak uzasadnione powody, aby przeprowadzić nasze przedsięwzięcie w innej formule niż poprzednie edycje.

Trwamy w stanie ogłoszonej pandemii COVID-19. Aktualna sytuacja zagrożenia epidemicznego nie sprzyja planowaniu imprez w formie stacjonarnej. Aby jednak zapewnić uczestnikom konkursu komfort psychiczny i nie narażać ich na zmienność sytuacyjną postanowiliśmy tym razem zorganizować nasz Konkurs w wersji online. Ponadto aktualna sytuacja nie sprzyja podejmowaniu działań przygotowawczych ze względu na wysokie koszty organizacyjne, które musielibyśmy ponieść na przygotowanie przedsięwzięcia w tradycyjnej formie. Niestety nie mamy żadnych gwarancji, że tradycyjna stacjonarna formuła Festiwalu będzie mogła się odbyć. Liczymy na to, że spotka się to z Państwa zrozumieniem.

Tak jak w poprzednich konkursach zadbamy o przyjazne Jury, profesjonalne przeprowadzenie imprezy i nagrody dla uczestników. Mamy nadzieję, że mimo skomplikowanej sytuacji nie poddamy się ogólnemu zniechęceniu i w dalszym ciągu będziemy działać w kierunku promocji kultury muzycznej w Polsce.

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Konkursu i przesyłania zgłoszeń za pośrednictwem elektronicznego formularza w terminie do 4 maja 2021 roku.

Adresy internetowe formularzy zgłoszeniowych:

Do pobrania:

Serdecznie zapraszamy !!!
Do zobaczenia i do usłyszenia ONLINE