Ogólnopolski Festiwal Muzyki Dawnej w Leżajsku

Sylwetki Jurorów XV Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Dawnej w Leżajsku

  • Marek Stefański – organista, pedagog. W latach 1989-1994 studiował w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie organów prof. Joachima Grubicha. W latach 1996-2007 pełnił obowiązki organisty Bazyliki Mariackiej w Krakowie. Od 1999 roku jest pracownikiem Katedry Organów Akademii Muzycznej w Krakowie. Przewodniczący Jury.
  • Urszula Buda – ukończyła krakowską Akademię Muzyczną w klasie fortepianu prof. Marii Szmyd-Dormus. Pracuje na Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego jako wykładowca. Prowadzi również klasę fortepianu w ZSM nr 1 w Rzeszowie.
  • Grzegorz Wziątka – gitarzysta, pedagog, konsultant Centrum Edukacji Artystycznej. Prowadzi klasę gitary w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Stalowej Woli i w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Leżajsku.
  • Beata Kraska-Kosiara – sopran, absolwentka Akademii Muzycznej wydziału Wokalno – Aktorskiego w Krakowie oraz Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Koncertująca artystka Teatru Muzycznego „Olimpia” w Rzeszowie oraz Polskiego Teatru Muzycznego „Scena Retro” w Warszawie.