Ogólnopolski Festiwal Muzyki Dawnej w Leżajsku

Sylwetki Jurorów XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Dawnej w Leżajsku

Dofinansowano z budżetu Województwa Podkarpackiego

  • Marek Stefański – wirtuoz organów, profesor zwyczajny sztuk muzycznych, pedagog i animator życia muzycznego. Należy do grona najbardziej aktywnych artystycznie polskich organistów, również na arenie międzynarodowej. W latach 1989-1994 studiował w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie organów prof. Joachima Grubicha. W latach 1996-2007 pełnił obowiązki organisty Bazyliki Mariackiej w Krakowie. Od 1999 roku jest pracownikiem Katedry Organów Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie. Przewodniczący Jury.
  • Magdalena Bąk – klawesynistka, pianistka, pedagog. Absolwentka Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie klawesynu prof. Ewy Piaseckiej. W ramach stypendium kształciła się również w Hochschule für Musik und Theater Leipzig w klasie klawesynu prof. Nicholasa Parle’a.
  • Beata Kraska-Kosiara – sopran, absolwentka Akademii Muzycznej wydziału Wokalno – Aktorskiego w Krakowie oraz Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Koncertująca artystka Teatru Muzycznego „Arte Creatura”. Współpracuje z Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej, zespołem „Cracow Singers”, Chórem Polskiego Radia oraz Podkarpackim Kwartetem Fortepianowym „Team for voices”. Od sezonu artystycznego 2021/2022 artystka Filharmonii Krakowskiej.
  • Grzegorz Wziątka – gitarzysta, pedagog, konsultant Centrum Edukacji Artystycznej. Prowadzi klasę gitary w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Stalowej Woli i w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Leżajsku.